• Tokotrienole Naturalna Witamina E - Krople 20ml

Tokotrienole Naturalna Witamina E

149.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu W zależności od artykułu i czasu (święta, dni wolne) od 2 do 4 dni roboczych.
Cena przesyłki 10
Odbiór Osobisty 0
Pocztex Kurier 48 / Odbiór w Punkcie 10
Paczkomaty InPost 13
Kurier InPost 15
Kurier DPD 15
Kurier GLS 17.9
Dostępność Mało
Waga 0.02 kg
Zostaw telefon

 

Tokotrienole Naturalna Witamina E. 

Wyjątkowa kompozycja Tokotrienoli i Alfa Tokoferolu, wszystko rozpuszczone w Bio oliwie, a konserwantem jest Bio ekstrakt z rozmarynu.

Bardzo wysoka  zawartość Tokotrienoli 2722,5mg w 20ml, 550 kropli.

Produkt wegetariański.

 

Składniki: Oliwa z oliwek, witamina E: d-Alfa Tokoferol, d-Alfa Tokotrienol, d-Beta Tokotrienol, d-Gamma Tokotrienol, d-Delta Tokotrienol z koncentratu oleju palmowego, ekstrakt z rozmarynu.

Tokotrienole i Tokoferol 25,1mg w tym:

Witamina E - 9,2 mg ( 77 %*)

d-Alfa Tokoferol - 5,3mg

d-Alfa Tokotrienol - 7,3mg

d-Beta Tokotrienol - 0,5mg

d-Gamma Tokotrienol - 8,9mg

d-Delta Tokotrienol - 3,1mg

*referencyjnej wartości do spożycia (RWS)

 

 

W jednej kropli: 6,275mg Tokotrienoli i Tokoferolu

 

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: 4 krople = 1 porcja. Dla lepszego przyswajania spożywać w trakcie posiłku.

 

Uwaga: Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. 

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. 

Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zrównoważoną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.  

 

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od promieni słonecznych w sposób niedostępny dla małych dzieci. Spożyć w ciągu 6 miesięcy od otwarcia.

 

Kraj produkcji: Niemcy

Dystrybucja: Proved Sp z o.o., ul. St. Maczka 37/8, 52-201 Wrocław

 

 

Naturalna Witamina E to najlepszy przeciwutleniacz, mający zastosowanie w zapobieganiu chorób serca i nowotworów.

 

Niektóre rewelacyjne odkrycia naukowe dotyczące działania Naturalnej Witaminy E:

- Zapobieganie procesom zatykania się tętnic;

- Zmniejszenie ryzyka ataków serca;

- Zwiększa sprawność układu immunologicznego;

- Ochrona mózgu przed chorobami Alzheimera i prawdopodobnie Parkinsona;

- Blokowanie procesów zanikowych w komórce, biorących udział w powstawaniu nowotworu;

- Zredukowanie procesów powodujących uszkodzenia komórkowe;

- Spadek bezpłodności u mężczyzn;

- Spowolnienie procesów starzenia się.

Źródło: Andreas M. Papas "Wielka kariera witaminy E, cudowny lek XXI wieku"

 

Bardzo wysoka jakość i Bio przyswajalność. 

Bardzo dobra korelacja jakość-cena-ilość.

 

 

Ekspertyza radiestezyjna witaminy E w kroplach "Tokotrienole" - naturalna witamina E na bazie bio-oliwy z oliwek.

 

Preparat "Tokotrienole" - naturalna witamina E posiada bardzo wysoką biowitalność tj. 56 tysięcy jednostek w skali BSM. Preparat wykazuje wibracje radiestezyjnego koloru zielonego, fioletowego i białego (jako kolory dominujące). Charakteryzuje się 100% przyswajalnością. W preparacie nie występują żadne szkodliwe wibracje. Badanie wykazuje, iż suplement może znacznie wpłynąć na wzrost potencjału energetycznego w organizmie.

 

Ekspertyzę wykonali mistrzowie radiestezji Bogusław Walczak, Marek Chynał członkowie SRiB „Biorad” we Wrocławiu.

 

Tokotrienole - Naturalna Witamina E 

 

Pomaga w gojeniu się ran pooperacyjnych i poparzeń (w tym słonecznych). 

Przynosi ulgę przy astmie, utrzymuje dobry stan ścian komórkowych. 

Odmładza skórę, utrzymuje w zdrowiu włosy, wspomaga funkcje seksualne. Jest niezbędna dla życia ludzkiego, ponieważ wspomaga całkowitą witalizację organizmu.

 

Witamina E to grupa związków chemicznych, do której zaliczają się Tokoferole i Tokotrienole (naturalne mieszane Tokoferole, np. Delta-Tokoferol, Alfa-Tokoferol, Beta-Tokoferol, D-Alfa-Tokoferol). Żadna z molekuł witaminy E nie jest podobna do drugiej (wyjątkiem jest witamina syntetyczna, tzw. martwa substancja, gdzie wszystkie cząsteczki witaminy są takie same). Witamina E – to witamina płodności i młodości, w dosłownym tłumaczeniu oznacza, to, co przynosi płodność, to, co wspomaga narodzenie”. Źródłem naturalnej witaminy E są: olej z kiełków, olej sojowy, słonecznikowy, migdały, orzechy, jajka, masło. Oleje tłoczone na zimno mają w swoim składzie więcej witaminy E. Dzienna dawka zalecana przez UE to 12mg. 

 

Witamina E – funkcje ochronne 

Witamina E razem z witaminą A chronią organizm przed wolnymi rodnikami. Obydwie witaminy należą do najaktywniejszych czynników chroniących nasze oczy, przede wszystkim siatkówkę i soczewkę. Dostarczając do organizmu odpowiednią ilość witaminy E można też zapobiec wytwarzaniu tzw. plam starczych na skórze (nagromadzone substancje tłuszczowe, które utleniły się poprzez działanie wolnych rodników). Te tak zwane lipofuscyny, w utajeniu mogą wystąpić także w płucach, układzie nerwowym, w mózgu, w komórkach tłuszczowych, mięśniach i innych tkankach. Witamina E chroni także czerwone krwinki transportujące tlen do serca i pozostałych organów, ma zdolności eliminowania lub hamowania zaburzeń przekrwienia. Przyczynia się do tego, że mięśnie i nerwy mogą jak najefektywniej wykorzystywać tlenco zwiększa siłę i wytrzymałość. Wzmacnia ścianę naczyń krwionośnych oraz chroni czerwone krwinki przed przedwczesnym rozpadem. 

 

Ciekawostka 

W każdym milimetrze sześcienny krwi znajduje się pięć milionów krwinek czerwonych. Bez ochrony ze strony witaminy E, krwinki czerwone w ciągu jednego dnia tracą połowę swojej wydajności. W związku z tym co godzinę ulega zmianie jakość obrazu krwi zgodnie z tym, ile witaminy E lub innych substancji ochronnych dostarczymy do organizmu. Jeśli po nieprzespanej nocy, w pomieszczeniu pełnym dymu tytoniowego i alkoholu czujemy się zmęczeni, przyczyną może być duża ilość uszkodzonych czerwonych krwinek. 

 

Witamina E dla serca 

Witamina E zwiększa dostępność tlenu do serca, dlatego jej niedobory mogą być powodem sercowych dolegliwości. W 1953 roku „Popular Science Digest” opublikował artykuł opisujący „122 niezależne raporty, które ukazały się na łamach magazynów medycznych, i które zgodnie wykazały skuteczne działanie witaminy E”. Lekarze Wilfrid i Evan Shute wraz z doktorem Arthurem Vogelsangiem przeanalizowali historie niedoborów od przełomu XIX i XX wieku, gdy rozpoczęto mielenie mąki na szeroką skalę i spożywanie przez ludzi coraz więcej rafinowanej żywności. Przeprowadzili i nadzorowali terapię 30 000 pacjentów, którym podawano witaminę E. Na podstawie swoich doświadczeń uznali, że osobom z przeciętnym stanem zdrowia najwięcej korzyści przynosi naturalna forma witaminy E. Witamina E wielokrotnie okazywała się skuteczna zarówno w zapobieganiu, jak i w leczeniu wielu chorób serca. Zdaniem Wilfrida Shute’a: „Powszechnym i oczekiwanym rezultatem kuracji alfa-tokoferolem jest pełne lub prawie pełne zapobieganie atakom dusznicy bolesnej. Shute przepisywał swoim pacjentom witaminę E i skutecznie leczył u nich ostrą zakrzepicę w naczyniach wieńcowych, ostrą gorączkę reumatyczną, przewlekłą chorobę reumatyczną serca, chorobę nadciśnieniową, cukrzycę, ostre i przewlekłe zapalenie nerek, a nawet oparzenia i niepożądane efekty operacji plastycznych, w tym operacji powiększania piersi. W innych badaniach opublikowanych na łamach „New England Journal of Medicine” przebadano 125 000 osób obojga płci. Na ich podstawie naukowcy stwierdzili, że dzięki suplementacji witaminą E, można zmniejszyć ryzyko zapadnięcia na choroby serca o 59–66 procent. W testach brane były pod uwagę różnice w stylu życia (palenie tytoniu, aktywność fizyczna, ilość spożywanego błonnika, stosowanie aspiryny), aby określić, jaki wpływ ma na nasze serce sama witamina. W związku z tym, że u osób na diecie obfitującej w pokarmy z witaminą E ryzyko chorób serca było zaledwie nieco niższe niż u pozostałych, autorzy podkreślili konieczność jej suplementacji. Z kolei badacze z Uniwersytetu Cambridge odkryli, że pacjenci u których zdiagnozowano już miażdżycę tętnic wieńcowych, mogą obniżyć ryzyko zawału serca o 77%, przyjmując codziennie naturalny D-Alfa-Tokoferol. 

 

Witamina E, a rak prostaty. 

Badania opublikowane w „International Journal of Cancer” wykazały, że gamma-tokotrienol-kofaktor, który znaleźć możemy w naturalnych preparatach zawierających witaminę E, zabija macierzyste komórki raka prostaty, odpowiedzialne za powstawanie i rozwój choroby. Owe komórki są, bądź szybko stają się, oporne na chemioterapię, a naturalna witamina E z kompleksem Tokotrienoli skutecznie je niszczy. Myszy, którym doustnie podawano gamma- Tokotrienole, zapadały na nowotwory aż o 75% rzadziej. Związki te zwalczają również istniejącego już raka prostaty u ludzi. 

 

Sygnały ostrzegające o niedobrze witaminy E: 

Osłabienie widzenia, osłabienie elastyczności skóry, zmęczenie, słaba wydajność, stany zapalne w całym układzie pokarmowym, bezpłodność, choroby serca, plamy starcze, rozdrażnienie nerwowe, osłabiona koncentracja, złe gojenie się ran. 

 

Inne właściwości: 

Witamina E obniża ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, pomaga przy zaburzeniach wzroku i szumach w uszach, dodaje organizmowi energii, pomaga likwidować nocne skurcze łydek. Działa profilaktycznie w przypadkach skrzepów krwi, wspomaga zapobieganie powstania żylaków, martwic serca lub mózgu, poprawia stan skóry i włosów, wspiera leczenie trądziku. Polecana jest przy leczeniu niepłodności – przedłuża żywotność plemników (jej niedobór u mężczyzn prowadzi do niedostatecznej produkcji plemników, zaś u kobiet do bezpłodności). Niedobór witaminy E często przejawia się uszkodzeniem krwinek czerwonych, niszczeniem tkanki nerwowej, wolniejszym gojeniem się ran, pogorszeniem wzroku, wczesnym starzeniem się skóry. Również dym tytoniowy niszczy witaminę E w organizmie. 

Inne działania oraz pozytywne skutki wynikające z suplementacji witaminy E, to między innymi:

• zmniejszenie zapotrzebowania tkanek na tlen, 

• stopniowe rozpuszczanie świeżych skrzepów i zapobieganie embolizmowi, 

• wspomaganie krążenia obocznego, 

• zapobieganie tworzeniu się blizn w procesie gojenia, 

• zmniejszenie zapotrzebowania na insulinę u około jednej czwartej cukrzyków, 

• pobudzanie siły mięśniowej, 

• ochrona ścian naczyń włosowatych, 

• zmniejszenie ilości białek C-reaktywnych i innych markerów stanów zapalnych. 

• Dowody epidemiologiczne sugerują również, że codzienna suplementacja witaminy E, może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty i choroby Alzheimera. 

• U osób powyżej 71 roku życia witamina E zmniejsza ogólną umieralność o 24%, a dodatkowo wydłuża życie każdego palacza. 

 

Jaką witaminę E przyjmować ? 

Dyskusje na temat najlepszych form przyjmowanych witamin będą toczyć się jeszcze długo, jednak w przypadku witaminy E sytuacja jest jasna. Najlepsza witamina E to mieszanka naturalnych Tokoferoli i Tokotrienoli w KROPLACH, która znacznie się różni od tańszych, syntetycznych DL-Alfa-Tokoferoli. 

 

Artykuł ukazał się w czasopiśmie „Harmonia” styczeń – luty 2017

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie