• Kategorie
  • Szukaj
  • Kolagen - Collibre - Swiss Collagen

Naturalnie występujące w organizmie “białko młodości”, odpowiada za sprężystość i jędrność poszczególnych tkanek. Kolagen, bo to o tym składniku mowa, odgrywa istotną rolę między innymi w działaniu stawów, a także odpowiada za ochronę organów wewnętrznych. Niemniejsze znaczenie ma także jego działanie w odniesieniu do układu immunologicznego, czyli tego odpowiadającego za budowanie odporności w organizmie człowieka. Z wiekiem niestety, ludzkie ciało produkuje mniej tego białka, dlatego konieczne jest jego uzupełnienie za pomocą innych sposobów.

Collibre – suplement diety ze sklepu Zdrowo i Stylowo

W tej kategorii zebraliśmy suplementy diety, w których składzie znajdują się enzymy kolagenazy, czyli składniki odpowiedzialne za tworzenie wcześniej wspomnianego “białka młodości”. Proponujemy preparaty w postaci przeznaczonej do picia. Enzymy dostarczone w ten sposób, wchłaniane są do ciała poprzez układ pokarmowy, a następnie za pomocą krwi, w postaci mikroskładników, przenoszone do odpowiednich tkanek i narządów w organizmie człowieka.

Dlaczego kolagen jest tak ważny w naszym życiu?

Przede wszystkim to białko odpowiada za nasz młody i piękny wygląd. Ze względu na swoje właściwości łączenia tkanek, sprawia, że stają się one jednocześnie odpowiednio elastyczne, a zarazem jędrne. Naturalnie występujący w organizmie, powstrzymuje skórę przed pojawianiem się na niej zmarszczek wynikających z postępującego wieku. Odpowiada także za wzmacnianie struktury paznokci czy włosów. Ponadto poprawia naszą mobilność ruchu, chroni przed bólami stawów. To jednak jedynie prawdziwy ułamek wszystkich funkcji kolagenu w organizmie człowieka.

Kiedy produkcja kolagenu w organizmie zaczyna się zmniejszać?

Zdarza się już po dwudziestym szóstym roku życia tempo produkcji kolagenu zaczyna spowalniać. Dlatego też warto uzupełniać to białko zewnętrznie, by jak najdłużej zachować młodość oraz zdrowe i sprawne stawy.

POZNAJ PRODUKT

Kolagen w ciele człowieka stanowi najważniejszą grupę białek wchodzącą w skład struktury organizmu. Jako białko strukturalne odpowiada za uelastycznianie, łączenie i sprężystość tkanek, narządów, naczyń krwionośnych i stawów. Jest odpowiedzialne za dobrą kondycję organizmu, sprawność i wytrzymałość ciała człowieka. Dlatego, aby poprawić czy zachować zdrowie, mobilność narządu ruchu, jak i utrzymać jędrność ciała oraz dobry wygląd skóry, włosów czy paznokci rekomendowane jest suplementowanie kolagenu w diecie człowieka. Kolagen do picia Collibre® Active, Beauty i Vital w postaci hydrolizatu, dzięki zawartości enzymów kolagnenazy znakomicie wchłania się z przewodu pokarmowego (95 proc.) i wraz z krwią dostarczany jest do tkanek i narządów w organizmie człowieka, uzupełniając jego niedobory.